State Assembly

Gordon Hintz

Assembly Democratic Leader

State Representative - 54th District


PO Box 1424 Oshkosh, WI 54903

Peter Barca

Assembly Democratic Leader

State Representative - 64th District


Beth Meyers

Democratic Caucus Secretary

State Representative - 74th District


(715) 779-5014

PO Box 907 Bayfield, WI 54814

Diane Hesselbein

Assistant Democratic Leader

State Representative - 79th District


Steve Doyle

Democratic Caucus Vice-Chair

State Representative - 94th District


(608) 783-1204

N5525 Hauser Road Onalaska, WI 54650

Christine Sinicki

Democratic Caucus Sergeant At Arms

State Representative - 20th District


3132 S. Indiana Avenue Milwaukee, WI 53207

Daniel Riemer

State Representative - 7th District


Jocasta Zamarripa

State Representative - 8th District


P.O. Box 1481, Milwaukee, WI 53201

David Bowen

State Representative - District 10


(414) 202-5318

David Crowley

State Representative - 17th District


(414) 436-9221

PO Box 18065 Milwaukee, WI 53218

Evan Goyke

State Representative - District 18


(414) 465-2349

Jonathan Brostoff

State Representative - 19th District


P.O. Box 511216 Milwaukee, WI 53202

Don Vruwink

State Representative - Assembly District 43


24 W Ash Ln Milton, WI 53563

Debra Kolste

State Representative - 44th District


4105 ParkView Drive Janesville, Wisconsin 53546

Mark Spreitzer

Democratic Caucus Chair

State Representative - 45th District


Gary Hebl

State Representative - 46th District


Jimmy Anderson

State Representative - 47th District


(608) 509-4560

Melissa Sargent

State Representative - 48th District


(608) 220-2273

Amanda Stuck

State Representative - 57th District


(920) 450-5460

1404 N. Harriman Appleton, WI 54911

Tod Ohnstad

State Representative - 65th District


Greta Neubauer

State Representative - 66th District


(262) 249-6972

Katrina Shankland

State Representative - 71st District


Nick Milroy

State Representative - 73rd District


Chris Taylor

State Representative - 76th District


Lisa Subeck

State Representative - 78th District


Sondy Pope

State Representative - 80th District


Dave Considine

State Representative - 81st District


Eric Genrich

State Representative - 90th District


Jill Billings

State Representative - 95th District


Mark Grams

Candidate for Assembly District 2


Scott Gavin

Candidate for Assembly District 3


(920) 931-4231

Terry Lee

Candidate for Assembly District 4


(920) 664-6363

Matt Lederer

Candidate for Assembly District 5


(920) 372-2456

Richard Sarnwick

Candidate for Assembly District 6


(920) 461-2705

Marisabel Cabrera

Candidate for Assembly District 9


(414) 732-5402

Jason Fields

State Representative - 11th District


(888) 534-0011

LaKeshia Myers

Candidate for Assembly District 12


(262) 297-3291

Dennis McBride

Candidate for Assembly District 13


(414) 807-4379

Robyn Vining

Candidate for Assembly District 14


Lillian Cheesman

Candidate for Assembly District 15


Kalan Haywood

Candidate for Assembly District 16


(414) 622-0211

Gabriel Gomez

Candidate for Assembly District 21


Aaron Matteson

Candidate for Assembly District 22


(262) 691-0589

Liz Sumner

Candidate for Assembly District 23


(414) 909-2917

Emily Siegrist

Candidate for Assembly District 24


Jennifer Estrada

Candidate for Assembly District 25


Rebecca Clarke

Candidate for Assembly District 26


Nanette Bulebosh

Candidate for Assembly District 27


Kim Butler

Candidate for Assembly District 28


(715) 602-9896

John Rocco Calabrese

Candidate for Assembly District 29


(715) 977-7161

Barry Hammarback

Candidate for Assembly District 30


Brittany Keyes

Candidate for Assembly District 31


Katherine Gaulke

Candidate for Assembly District 32


(262) 949-2971

Brandon White

Candidate for Assembly District 33


Chris Meier

Candidate for Assembly District 34


Mark Martello

Candidate for Assembly District 35


Tim Comer

Candidate for Assembly District 36


Melissa Winker

Candidate for Assembly District 38


Elisha Barudin

Candidate for Assembly District 39


Erin Tracy

Candidate for Assembly District 40


Frank Buress

Candidate for Assembly District 41


Ann Groves Lloyd

Candidate for Assembly District 42


Mike Mooney

Candidate for Assembly District 49


(608) 642-1316

Art Shrader

Candidate for Assembly District 50


(608) 415-9043

Jeff Wright

Candidate for Assembly District 51


Kevin Booth

Candidate for Assembly District 52


Joe Lavrenz

Candidate for Assembly District 53


Dan Schierl

Candidate for Assembly District 55


(920) 205-4988

Diana Lawrence

Candidate for Assembly District 56


(920) 422-2302

Dennis D. Degenhardt

Candidate for Assembly District 58


(262) 339-9968

Chris Rahlf

Candidate for Assembly District 60


Gina Walkington

Candidate for Assembly District 61


(262) 891-0185

John Lehman

Candidate for Assembly District 62


Joel Jacobsen

Candidate for Assembly District 63


(262) 342-6167

Wren Keturi

Candidate for Assembly District 67


Wendu Sue Johnson

Candidate for Assembly District 68


Cari Fay

Candidate for Assembly District 70


David Gorski

Candidate for Assembly District 72


(715) 213-2223

Ali Holzman

Candidate for Assembly District 75


Shelia Stubbs

Candidate for Assembly District 77


(608) 206-1818

Jim Brownlow

Candidate for Assembly District 83


(262) 679-0955

Erica Flynn

Candidate for Assembly District 84


(414) 909-1393

Alyson Leahy

Candidate for Assembly District 85


Nancy Stencil

Candidate for Assembly District 86


(715) 581-7983

Elizabeth Riley

Candidate for Assembly District 87


(715) 699-4291

Tom Sieber

Candidate for Assembly District 88


(920) 680-6366

Ken Holdorf

Candidate for Assembly District 89


Staush Gruszynski

Candidate for Assembly District 90


(920) 857-3425

Jodi Emerson

Candidate for Assembly District 91


Rob Grover

Candidate for Assembly District 92


(715) 495-6605

Charlie Warner

Candidate for Assembly District 93


(715) 495-2368

Paul Buhr

Candidate for Assembly District 96


(608) 709-9815